علی_آذرنوش

در این وبلاگ مطالبی در خصوص مسائل مالی و سرمایه گذاری مطرح می‌شود...

علی_آذرنوش

در این وبلاگ مطالبی در خصوص مسائل مالی و سرمایه گذاری مطرح می‌شود...

طبقه بندی موضوعی
نویسندگان

۲ مطلب در مهر ۱۳۸۸ ثبت شده است

کمتر کسی می‌داند "نیم‌فاصله" چیست و چگونه می‌شود از آن استفاده کرد. و حتی افرادی هم که می‌دانند، کمتر از آن استفاده می‌کنند.

و اما "نیم‌فاصله" چیست؟
ما برای فاصله انداختن میان کلماتی که لازم است جدا نوشته شوند، از Space استفاده می‌کنیم؛ ولی بعضی کلمات هستند که لازم است جدا نوشته شوند، ولی در واقع یک کلمه‌ی واحد هستند، به عنوان نمونه به مثال زیر توجه کنید:

من میروم!
من می روم!
من می‌روم!

در مثال فوق کلمه‌ی "می‌روم" یک کلمه است ولی لازم است که جدا نوشته شود. (که در واقع در این مثال نوع نگارش سوم صحیح است) برای فاصله انداختن میان این نوع کلمات اگر از کلید Space روی کیبورد استفاده شود، زمانی که آن کلمه به انتهای خط می‌رسد، ممکن است نیمی از آن در خط بعدی درج شود، که این از لحاظ نگارشی غلط است، و همچنین از زیبایی ظاهری متن می‌کاهد. ولی اگر از "نیم‌فاصله" استفاده شود، این خطا اتفاق نمی‌افتد.

پس بهتر است برای اینکه نگارش زیبا و از لحاظ فنی، صحیح داشته باشیم به‌جای استفاده از کلید Space (در کلماتی که لازم است جدا نوشته شوند ولی در واقع یک کلمه هستند) از "نیم‌فاصله" استفاده نماییم.

چه‌طور از "نیم‌فاصله" استفاده کنیم؟
"نیم‌فاصله" معمولا در آفیس 2007 با ترکیب دکمه‌ی Shift و Space درج می‌شود.اگر استفاده‌ی همزمان این دو کلید کارساز نبود از ترکیب Ctrl و Shift و عدد 2 استفاده نمایید.حالت دیگر آن برای ورژن‌های پایین‌تر آفیس، استفاده همزمان از Ctrl و - می‌باشد.

ممکن است در ابتدای کار، زمانی که می‌خواهید از "نیم‌فاصله" استفاده کنید، تایپ برای‌تان مشکل باشد، ولی زمانی که به آن عادت و لزوم آنرا درک کردید، برای‌تان به یک فعالیت ناخودآگاه تبدیل می‌گردد.

موفق باشید و خوش


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۹ مهر ۸۸ ، ۱۲:۵۴
Ali Azarnoosh
یکی از تجارت‌های پول‌ساز در دنیا، تجارت خرید و فروش دامین است ولی برای ارزش گذاری بر روی دامین، شاید معیار دقیقی وجود نداشته باشد و شما دقیقا ندانید سایتی که قصد خریدن یا فروختن آنرا دارید، چه‌قدر می‌ارزد.

خوب نگران نباشید، این سایت، کار را برای‌شما راحت کرده و با در نظر گرفتن یکسری از فاکتورها، بر روی سایت‌شما قیمت گذاری می‌کند. به عنوان مثال، یکی از فاکتورهای در نظر گرفته شده در این سایت، فاکتور رنکینگ سایت‌شما در Alexa است.

بد نیست بدانید ارزش سایت من [در زمان ثبت این کامنت] چیزی در حدود 1،160 دلار آمریکا می‌باشد.
لینک ارزشگذاری سایت من در آنجا

امتحان کنید، حتما به یک بار امتحان‌ش می‌ارزد.
۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۲ مهر ۸۸ ، ۱۱:۳۴
Ali Azarnoosh